11 Bieg Świętych Mikołajów, aby spełnić marzenia podopiecznych Wspólnoty Burego Misia

11 Bieg Świętych Mikołajów, aby spełnić marzenia podopiecznych Wspólnoty Burego Misia

Bytomianie po raz kolejny wsparli organizowany od wielu lat Bieg Świętych Mikołajów, który 2 grudnia odbył się ulicami Bytomia. W biegu rywalizowali nie tylko dorośli, ale również dzieci, a cały dochód z imprezy przeznaczonych został na wsparcie Wspólnoty Burego Misia, która obchodzi w tym roku 40-lecie działalności.

Mimo śnieżnej zimy, która zapanowała w naszym mieście nie zawiedli zarówno mali biegacze, jak i ci starsi, a we wszystkich biegach wzięła udział rekordowa liczba uczestników: 138 dzieci oraz ponad 250 biegaczy z prawie 40 miejscowości, między innymi z województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego. Warto dodać, że najmłodsi uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania dystans 100 m, 200 m i 400 m wokół bytomskiego Rynku, zaś dorośli dystans 4,5 km ulicami Śródmieścia.

Sobotnia impreza na bytomskim Rynku zakończyła obchody 40-lecia Wspólnoty Burego Misia, ale również 10-lecia Stowarzyszenia „MYbytomianie”, które organizuje Bieg Świętych Mikołajowej zawsze na początku grudnia każdego roku.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie MYbytomianie, zaś patronat nad biegiem objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.