XVII Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego

XVII Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego

W sobotę i niedzielę (18-19 listopada) w Teatrze Rozbark w Bytomiu odbędzie się XVII Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego. Najzdolniejsi polscy pięściarze będą rywalizować z mocnymi bokserami m.in. z Ukrainy, Anglii i Czech. Pojedynki będzie obserwował legendarny Marian Kasprzyk. Wstęp na turniej upamiętniający dwukrotnego medalistę olimpijskiego jest bezpłatny.

Ostatni raz Memoriał Błażyńskiego był organizowany w Teatrze Rozbark w 2019 roku. Później pięściarze przenieśli się do Hali na Skarpie.

Bytomską Akademię Boksu będzie reprezentował m.in. jeden z najzdolniejszych polskich pięściarzy, Nikolas Pawlik, wicemistrz Europy juniorów. Swój przyjazd zapowiedzieli mocni pięściarze z Ukrainy, Anglii i Czech. Pojedynki będzie obserwował m.in. Marian Kasprzyk, który w 1964 roku w igrzyskach w Tokio zdobył złoty medal olimpijski, chociaż w finale walczył ze złamanym kciukiem.

Organizatorami Memoriału są Miasto Bytom, Bytomska Akademia Boksu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Turniej jest organizowany pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Patronatem honorowym objął Memoriał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Partnerami Memoriału są Solidarność i Węglozbyt. Patroni Medialni to Przegląd Sportowy, Dziennik Zachodni i TVP3.

Wstęp na Memoriał jest bezpłatny.

PROGRAM XVII MEMORIAŁU LESZKA BŁAŻYŃSKIEGO

Teatr Rozbark, Bytom, ul. Kilara 29

  • SOBOTA, 18 listopada 13:00 – Początek Turnieju 15:00 – Oficjalne Otwarcie
  • NIEDZIELA, 19 listopada 12:00 – Początek walk finałowych

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2168211453374203/?active_tab=discussion