Zakończył się XVII Memoriał Leszka Błażyńskiego

W niedzielę zakończył się XVII Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego.

W zawodach walczyło ponad 60 bokserów z Polski, Czech, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, a widowiskowe walki obserwował komplet widzów.

W pierwszym dniu walki utalentowanych pięściarzy obserwował na żywo legendarny Marian Kasprzyk, który w 1964 roku w Tokio zdobył złoty medal olimpijski, walcząc w finale ze złamanym kciukiem.  Podczas niedzielnych finałów komplet widzów obserwował sporo walk na wysokim poziomie. Wskazówek nadziei polskiego boksu udzielał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który w trakcie Memoriału sekundował młodym pięściarzom Bytomskiej Akademii Boksu.

Nikolas Pawlik pokonał w bardzo dobrym stylu dwóch zagranicznych rywali i został najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Bytomska Akademia Boksu triumfowała w klasyfikacji drużynowej. Drużyna w nagrodę otrzymała ważący blisko 20 kilogramów puchar zrobiony z węgla z kopalni Bobrek. Nagrodę wręczył Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoks Kraj S.A.

Najlepszym kadetem został Wiktor Brodzik z Szamotuły Boxing Team, a najlepszym juniorem Dominik Przywara z Chemika Kędzierzyn. Przywara otrzymał także voucher na Seminara z Mistrzami ufundowany przez pracującą przy tym projekcie Sabinę Śnioch. Uhonorowano także najlepszego pięściarza w wadze 54 kg. W finale Kacper Słomka z Górnika Sosnowiec pokonał Emmana Hussaina z angielskiego klubu Strike 06 Luton i otrzymał gustowny puchar ufundowany przez Dorotę Piegzik-Izydorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Puchar dostał też Bartosz Dudziński z Górnika Sosnowiec, który wygrał w kat 63,5 kg. Trofeum zostało ufundowane przez prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, który w przeszłości walczył właśnie w tej kategorii wagowej. Nagrody wręczyli również m.in. pięściarz Damian Jonak, prezes Bytomskiej Akademii Boksu, Tomasz Kowalik, prezes Śląskiego Związku Bokserskiego oraz prezes klubu judo Czarnych Bytom Małgorzata Wiśniewska Wilk.

Organizatorami Memoriału byli Miasto Bytom, Bytomska Akademia Boksu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Turniej był organizowany pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Patronatem honorowym objął Memoriał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Partnerami Memoriału były Solidarność, Węglozbyt i Polski Związek Bokserski. Patroni Medialni to Przegląd Sportowy, Dziennik Zachodni i TVP3.