16. Bieg Konstytucji 3 Maja - to już historia

16. Bieg Konstytucji 3 Maja - to już historia

16. Bieg Konstytucji 3 Maja – na starcie, jak co roku pojawili się miłośnicy biegów, zarówno amatorzy, jak również doświadczeni biegacze, którzy alejkami Parku Miejskiego im. F. Kachla mieli do pokonania dystans ok. 2,5 km.

W tym roku z okazji obchodzonego w Bytomiu jubileuszu 770-lecia nadania praw miejskich miastu, bieg został podzielony na dwa etapy.

Pierwszy dystans wyniósł ok. 1,7 km, a bieg miał formę biegu rekreacyjno – rodzinnego, zaś 770 metrów przed metą rozpoczął się pomiar czasu.

Zanim wszyscy ruszyli w trasę alejkami Parku im. Kachla, uczestnicy biegu wzięli udział w rozgrzewce, bawiąc się przy dobrej muzyce.

Po niej na starcie pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy po sygnale do biegu wyruszyli w trasę. 

Na starcie pojawiło się aż 230 biegaczy, którzy podzieleni zostali na 4 kategorie.

Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawicieli władz miasta: zastępców prezydenta Bytomia – Michała Biedy i Adama Frasa oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu Michała Staniszewskiego.

Wyniki dostępne są na stronie:  ZmierzymyCzas.pl – Bieg Konstytucji 3 Maja w Bytomiu

Warto podkreślić, że co roku biegacze masowo przybywają, aby w ten sposób uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Bytomski Bieg Konstytucji 3 Maja to również okazja do sprawdzenia swojej formy z rówieśnikami, a także możliwości biegowych na dystansie 2,5 km.

Bardzo dziękujemy za wsparcie, w imieniu laureatów.

    o