Nowy cennik usług

Nowy cennik usług

Miejskie obiekty sportowe zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przez cały rok cieszą się popularnością. Koszty ich utrzymania ze względu na inflację i rosnące ceny energii z każdym rokiem jednak wzrastają. Miasto tylko w 2022 roku wydało na bieżącą konserwację, remonty i utrzymanie lodowiska oraz dwóch miejskich basenów prawie 8,8 mln zł.

Chcąc nadal utrzymać dotychczasowe standardy usług i zapewnić bezpieczeństwo na miejskich obiektach, OSiR od 1 września wprowadza nowy cennik usług na swoich obiektach.

Korzystanie z miejskich obiektów przez dzieci podczas lekcji wychowania fizycznego wciąż pozostanie bezpłatne.

– Aby miejskie obiekty były atrakcyjne dla bytomian oraz mieszkańców innych miast stale podnosimy ich jakość. Aby utrzymać obowiązujący standard, wprowadzamy nowy cennik usług od 1 września – mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Mimo wprowadzonej zmiany cennika, stawki usług i opłat za korzystanie z miejskich obiektów, w porównaniu z innymi miastami, będą wciąż jednymi z niższych – podkreśla Zbigniew Bryjak.

Wpływy z biletów i opłat za korzystanie z obiektów pokrywają około 8% kosztów funkcjonowania Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nowy cennik usług wprowadzony zostanie od 1 września w ośmiu obiektach zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zmiany cennika usług i opłat będą dotyczyć pływalni krytej przy ul. Parkowej 1 i odkrytej w Parku im. Kachla, lodowiska przy ul. Pułaskiego i sezonowego w Parku im. Kachla, a także korzystania z hal sportowych przy: ul. Frycza Modrzewskiego, Strzelców Bytomskich i Kosynierów oraz stadionu miejskiego przy ul. Worpie.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym cennikiem (link poniżej).