VII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego

VII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego
Prawie 170 biegaczy z trzech województw uczciło dzisiaj pamięć bytomskiego policjanta Marka Sienickiego. Przypomnijmy, że 2 maja minęła 31. rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów podczas patrolu na ul. Woźniaka.
 
Od lat pamięć bytomskiego policjanta czcimy szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Podczas VII edycji biegu uczestnicy rywalizowali na dystansie 8 km na terenie Doliny Bytomki przy ul. Ostatniej.
 
W wydarzeniu co roku biorą udział nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych, ale również pracownicy cywilni oraz emeryci policyjni i uczniowie klas mundurowych. Z kolei dla osób nie związanych ze służbami mundurowymi przewidziano podczas biegu kategorię OPEN. Wśród biegaczy dominowali mieszkańcy i pracownicy służb mundurowych z Bytomia, ale nie zabrakło również uczestników z województwa małopolskiego i opolskiego.
 
Udział w siódmej edycji biegu wzięło 126 funkcjonariuszy służb mundurowych. 👮👮‍♀️ Wśród nich najlepszym zawodnikiem został Mateusz Wolnik (KWP Katowice), natomiast najlepszą zawodniczką została Agnieszka Jeż (KMP Częstochowa). Wśród emerytów zwyciężył Dawid Palka (Tychy). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli biegacze z OPP w Katowicach w składzie: Paweł Wylężek, Krzysztof Paliga oraz Krzysztof Stanclik 🏆.
 
Wśród 16 biegaczy z kategorii cywili najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Nowak 🏃‍♂️, natomiast najlepszą zawodniczką została Aleksandra Hebda 🏃‍♀️.
 
Udział w biegu wzięli również uczniowie szkół o profilu mundurowym – najlepszym biegaczem wśród nich został Daniel Przyrowski 🏃‍♂️.
 
Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. 🏅 Najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki.
 
Pełna klasyfikacja wyników oraz galeria zdjęć na stronie ZmierzymyCzas.pl (link do strony)
 
Zdjęcia: Miasto Bytom