Akcja "770 km dla Bytomia"

Akcja "770 km dla Bytomia"

W tym roku Bytom obchodzi 770 urodziny. Z okazji wyjątkowego jubileuszu, zapraszamy do udziału w akcji  „770 km dla Bytomia”, w której uczestnicy będą pokonywać wspomniany dystans, mając do wyboru bieg lub chód, jazdę na rowerze oraz pływanie. 

Akcja rozpocznie się już 15 stycznia i potrwa do 30 kwietnia 2024r.

W biegu/chodzie oraz w przypadku jazdy na rowerze każdy uczestnik podejmie próbę pokonania dystansu 770 kilometrów na terenie Bytomia, w wybranej przez siebie formie aktywności, mając prawo wyboru miejsca startu, przebiegu trasy oraz stopnia trudności, dostosowanego do swoich możliwości. Warunkiem ukończenia akcji jest udokumentowanie swojej aktywności w wybranej przez siebie aplikacji, poprzez osobistą wizytę w siedzibie OSiR w Bytomiu, przy ul. Parkowej 1, potwierdzając pokonany dystans 770 km pracownikowi Sekcji Organizacji Imprez. W przypadku rywalizacji biegu/chodu wygra osoba, która jako pierwsza ukończy dystans 770 km, podobnie w przypadku jazdy na rowerze.  

W pływaniu zadaniem uczestników będzie wspólne pokonanie dystansu 770 kilometrów. Akcja będzie przeprowadzana w czasie ogólnodostępnych godzin na Pływalni Krytej przy ul. Parkowej 1. Każda osoba odwiedzająca pływalnię, która wykupiła bilet ma prawo zgłosić ratownikowi przepłynięty w danym dniu dystans (tym samym włącza się do akcji). Ratownik umieszcza dane osoby oraz pokonany dystans na specjalnej liście uczestników, która będzie aktualizowana w każdy poniedziałek nowego tygodnia. Przez cały czas trwania akcji sumuje się przepłynięty dystans zbiorowo oraz każdego uczestnika indywidualnie. Każdy zawodnik sam liczy przepłynięty dystans, a wychodząc z wody zgłasza sumę dyżurującemu ratownikowi. Wszyscy zawodnicy, którzy wezmą udział w pływackim wyzwaniu, otrzymają pamiątkowy dyplom z informacją o pokonanym dystansie.

Wyniki będą publikowane na stronie internetowej www.osir.bytom.pl oraz na profilu Facebook OSiR https://www.facebook.com/bytomosir

Niezbędne dokumenty: