VI Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego

18 maja 2022 r. w Miechowickiej Ostoi Leśnej w Bytomiu odbyły się VI Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Przypomnijmy, że 2 maja minęła 30. rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów podczas patrolu na ul. Woźniaka.

Od lat pamięć bytomskiego policjanta czcimy szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. W szóstej edycji biegu zawodnicy walczyli z czasem na terenie Miechowickiej Ostoi Leśnej, gdzie musieli pokonać trasę liczącą 8,5 km prowadzącą drogami gruntowymi. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Zarządu Terenowego NSZZP w Bytomiu.

Udział w szóstej edycji biegu wzięło 157 funkcjonariuszy służb mundurowych. Wśród nich najlepszym zawodnikiem został Paweł Wylężek z Piekar Śląskich, natomiast najlepszą zawodniczką została Kamila Heflik z Nakła Śląskiego. Wśród emerytów zwyciężył Sylwester Szklorz z Katowic.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli biegacze z KWP w Katowicach w składzie: Mateusz Wolnik, Roman Cichoń i Marcin Respondek.

Wśród 42 biegaczy z kategorii cywili najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Nowak, natomiast najlepszą zawodniczką została Agnieszka Struk.

Szczegółowe wyniki:
wyniki Policja i Służby mundurowe – indywidualnie
wyniki Policja i Służby mundurowe – klasyfikacja drużynowa
wyniki Policja i Służby mundurowe – emeryci
wyniki Cywile

Zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach pamiątkowe medale i puchary wręczył prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który pogratulował wszystkim zawodnikom udziału w imprezie.
Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

Zdjęcia: UM Bytom/H. Klimek oraz G. Pawlus