Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca
Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca – harmonogram tygodnia otwartego
 
Już dziś zapraszamy też wszystkich bytomian oraz miłośników jazdy na łyżwach na Dni Otwarte Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71. Czekamy na Was od 1 do 6 czerwca.
 
– Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych bytomian wyjątkową niespodziankę. 1 czerwca otworzymy Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, już dziś zapraszamy mieszkańców na taflę i do zwiedzania obiektu, który oddamy do użytku 3 miesiące przed planowanym terminem – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.
Bytomski Familijny Dzień Dziecka
 
Już 1 czerwca, w ramach Bytomskiego Familijnego Dnia Dziecka zapraszamy w godz. 15.00 – 18.00 do zwiedzenia lodowiska z przewodnikiem, który opowie o realizacji całej inwestycji (zwiedzanie odbywać się będzie co 30 minut). O godz. 15.00, 16.30 i 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach. O godz. 15.00 otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów będziemy świętować przy okolicznościowym torcie. W godz. 15.00 – 20.00 na parkingu przed lodowiskiem zaplanowaliśmy animacje dla dzieci i smaczne jedzenie prosto ze stoisk gastronomicznych bytomskich restauratorów. W godz. 16.00 – 18.00 przed lodowiskiem odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK nr 1 i MDK nr 2. O godz. 20.00 – odbędzie się ślizgawka pod gwiazdami z muzyką.
 
Na wszystkie wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów – zarówno na zwiedzanie, jak i na ślizgawki – obowiązują zapisy elektroniczne – od 29 maja link do zapisów zostanie zamieszczony na stronie www.osir.bytom.pl oraz na stronie www.bytom.pl. Odwiedzający lodowisko będą mogli skorzystać z wypożyczalni łyżew.
 
Tydzień otwarcia lodowiska pełen atrakcji
 
Dnia 2 i 4 czerwca w godz. 15.00 do 18.00 na miłośników hokeja czekają przewodnicy, którzy oprowadzą po Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów (zwiedzanie co 30 min.) w godz. 15.00, 16.30, 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach.
 
3, 5 i 6 czerwca zwiedzanie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbywać się będzie w godz. 12.30 – 18.00 (zwiedzanie co 30 minut), w godz. 12.30, 15.00, 16.30, 18.00 planowane są ślizgawki i nauka jazdy na łyżwach.
 
Codziennie od 2 do 6 czerwca o godz. 20.00 odbywać się będą ślizgawki pod gwiazdami z muzyką.
 
W sobotę, 12 czerwca odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia nowej hali lodowiska połączona z meczem pokazowym gwiazd – Mistrzynie Polski Kobiet kontra Mistrzowie Młodzieżowej Hokej Ligi.
 
Warto podkreślić, że wydarzenia w ramach Wielkiego Otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbędą się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Program może ulec zmianie ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej. Liczba osób biorących udział w wydarzeniach w budynku lodowiska w ramach tygodnia otwartego jest ograniczona. Uczestnictwo w zwiedzaniu i ślizgawkach jest możliwe wyłącznie po dokonaniu elektronicznego zapisu.
 
Inwestycja warta 42 mln zł będzie oddana kwartał przed czasem
 
Zakończenie budowy nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego w Bytomiu było planowane na 30 września 2021 roku, jednak dzięki bardzo dobrej współpracy z wykonawcą, lodowisko zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców trzy miesiące przed planowanym terminem ukończenia inwestycji.
 
Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych zrealizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt kosztował około 42 mln zł, z czego aż 15 mln stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, jakie pozyskało nasze miasto.
 
Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Ma 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie znajduje się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz sauna, siłownia i sala gimnastyczna.
 
Obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.