Grali dla #WYSO

Grali dla #WYSO

Turniej piłki nożnej, licytacje, barmańskie show w wykonaniu Krzysztofa Drabika oraz wiele innych atrakcji, to wszystko czekało w niedzielę w „Hali na Skarpie” na uczestników charytatywnego pikniku ‘Gramy dla #WYSO”.

W turnieju halowej piłki nożnej, który był głównym punktem dzisiejszego pikniku udział wzięły 24 drużyny. W pierwszej fazie walczyły w trzy zespołowych grupach, a zwycięzcy każdej z nich zmierzyli się w pla-offach. Jednak nie wynik sportowej potyczki był dziś najważniejszy. Celem turnieju i całego pikniku była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Łukasza Wysockiego, który w wyniku nieszczęśliwego upadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wszyscy, którzy przybyli dziś do znajdującej się w Szombierkach hali mogli wziąć udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Był grill, ciasto, kawa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pokaz freestyle piłkarskiego oraz animacje dla dzieci. Nie lada atrakcją był pokaz barmańskiego flair przygotowany przez Krzysztofa Drabika laureata nagrody publiczności programu TVN „Mam Talent”.

Łukasz Wysoki to jeden z najlepiej obiecujących, bytomskich judoków. Od dzieciństwa trenuje w UKS Feniks Bytom, jest też uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Łukasz uległ wypadkowi w parku trampolin, gdzie w wyniku nieszczęśliwego upadku zmiażdżył sobie rdzeń kręgowy, złamał w dwóch miejscach kręgosłup oraz skręcił kark. Łukasz przeszedł operację i obecnie przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, gdzie rozpoczął rehabilitację, a po jej zakończeniu przewieziony zostanie do Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich.

Więcej informacji o Łukaszu, kolejnych akcjach zorganizowanych, a przede wszystkim o tym jak można mu pomóc znajduje się na stronie: www.lukaszwysocki.pl.

za bytom.pl

Zapraszamy do obejrzenia filmu z niedzielnego turnieju.