Konstytucja na sportowo

Konstytucja na sportowo
Prawie 130 osób zdecydowało się świętować ustanowienie Konstytucji 3 Maja na sportowo i stawiło się na starcie 13. Biegu Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy w historii biegu start zawodów zlokalizowany był w Amfiteatrze Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla, a sama trasa prowadziła wśród urokliwych ścieżek Parku.
 
Zanim jednak ponad setka biegaczy rozpoczęła rywalizację, do startu w biegu rekreacyjnym stanęło prawie 40 dzieci, które w pocie czoła i z wielkim hartem ducha pokonały jedną pętlę wyznaczonej trasy. Na wbiegające na metę dzieci czekał słodki poczęstunek oraz doping oczekujących rodziców i kibiców.
 
Po krótkiej przerwie i zgromadzeniu biegaczu na linii startu, powodzenia uczestnikom życzył Prezydent Miasta Mariusz Wołosz, a sygnał startowy z pistoletu wystrzelił Jerzy Buzek. Chwilę później, po startowym huku, a także po biegaczach pozostał już tylko unoszący się kurz, a my mogliśmy przyglądać się wspaniałemu sportowemu świętowaniu. Mimo typowo rekreacyjnego charakteru imprezy, na starcie stawiło się kilku czołowych biegaczy z regionu, którzy zapewnili zgromadzonym sportowe emocje na wysokim poziomie. W biegu głównym swoich sił spróbował również Wiceprezydent Adam Fras, który po skończonej rywalizacji wręczył najlepszych zawodnikom pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów udostępnionej przez firmę zmierzymyczas.pl:
 
 a także do zapoznania się z pełnymi wynikami zawodów:
 
 
 Dziękujemy za wspólne świętowanie tego szczególnego dnia i już dziś zapraszamy na 14. Bieg Konstytucji 3 Maja.