Mistrzostwa Bytomia w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Bytomia w Tenisie Stołowym
W niedzielę, 20. października, w Hali Tenisa Stołowego mieszczącej się w bytomskiej dzielnicy Miechowice, rozegrane zostały Mistrzostwa Bytomia w Tenisie Stołowym. Zawodnicy wraz z jedną zawodniczką rywalizowali w systemie brazylijskim, na którym najbardziej „skorzystał” Piotr Wróbel, który mimo porażki z Mariuszem Łęczyckim we wcześniejszej fazie zawodów, zdołał dostać się do finału, w którym pokonał 3-2 Michała Segeta. Mistrzostwa stały na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie, co najlepiej ukazują wyniki decydujących spotkań. 3-2 we wspomnianym finale i również 3-2 na korzyść Stanisława Fraska w meczu o 3. lokatę, w którym po drugiej stronie stołu stanął Mariusz Łęczycki.
 
Na brawa zasługuje także udział jedynej kobiety w całych zawodach, Iwony Grygiel, a także dwóch dorastających, świetnie rokujących młodych tenisistów stołowych. Bartek Kusek i Oktawian Gurok, bo o nich mowa, zostali warunkowo dopuszczeni do rozgrywek. Mimo że od pozostałych zawodników dzieliło ich sporo wiosen, pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, a także mogli odbyć cenną lekcję w grze z seniorami.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wylany pot i piękne sportowe emocje. Zapraszamy na przyszłe imprezy organizowane przez OSiR Bytom. Najbliższa, również z rakietkami w roli głównej, jednak tym razem tymi do badmintona, już 14.11.2019 w „Hali na Skarpie”. Zapraszamy!