Narodowy Dzień Sportu w Bytomiu

Narodowy Dzień Sportu w Bytomiu

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja, która otwiera setki placówek sportowych w całym kraju. Na bytomian czekali GKS Czarni Bytom, OSiR oraz Armada Golf Club. Były bezpłatne treningi, gry i zabawy oraz turnieje.

W hali przy ulicy Łużyckiej na sympatyków i fanów judo czekała nie lada gratka. Bezpłatne treningi prowadził olimpijczyk, medalista mistrzostw Europy i mistrzostw Polski Paweł Zagrodnik oraz Łukasz Golus, złoty medalista zawodów Pucharu Europy oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski. Sportowcy zaprezentowali efektywne chwyty i pady, które wykorzystywali w swojej karierze podczas zawodów. OSiR przygotował sprawnościowe gry i zabawy dla dzieci i młodzieży na boisku Orlik w Rozbarku. Impreza zakończyła się turniejem, w którym swoje piłkarskie umiejętności zaprezentowali dorośli mieszkańcy naszego miasta. Sporą atrakcją tego dnia okazała się możliwość gry w golfa na polu w Szombierkach. Słynący z silnej sekcji juniorskiej klub Armada zorganizował zajęcia, które prowadzili trenerzy Profesjonalnej Akademii Golfa.

Narodowy Dzień Sportu to impreza organizowana od 2013 roku. Z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczna forma została nieco zmieniona. Do tej pory odbywał się wielki sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego, któremu towarzyszyły lokalne wydarzenia w całym kraju. Teraz organizatorzy skupili się tylko na wydarzeniach lokalnych oraz działaniach w Internecie.

W poprzedniej edycji imprezy udział wzięło ok. 70 miast. W trakcie kilkuset wydarzeń sportowych z bezpłatnych treningów i zajęć skorzystało 200 000 osób, z kolei na pikniku w stolicy bawiło się 10 000 osób.

Impreza ma na celu promocję sportu i aktywnego trybu życia. Ma również pokazać jak szeroka jest sportowa oferta Polski i dać możliwość nieodpłatnego spróbowania nowych sportów.