Otwieramy lodowisko sezonowe. Na basen kryty musimy jeszcze poczekać

Otwieramy lodowisko sezonowe. Na basen kryty musimy jeszcze poczekać
Od 12 lutego będą obowiązywać nowe zasady związane z działalnością hoteli, stoków, kin, teatrów, ale również basenów. W naszym mieście trwają już przygotowania do otwarcia pływalni krytej przy ul. Parkowej 1, która zgodnie z planem miała zostać otwarta w piątek, 12 lutego. Niestety awaria w elektrociepłowni Fortum oraz spowodowane tym ograniczenia w dostawie ciepła mają wpływ na funkcjonowanie pływalni. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W piątek otwieramy ponownie lodowisko sezonowe w Parku Kachla.
 
W najbliższy piątek udostępnimy mieszkańcom lodowisko sezonowe. Oczywiście obowiązywać będą obostrzenia sanitarne, a na obiekt wejdzie maksymalnie 50 osób – mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Odnośnie pływalni krytej czekamy na informację o zakończeniu prac w elektrociepłowni Zabrze oraz wznowieniu pełnych dostaw ciepła. Obecnie nie ma możliwości podgrzania wody do temperatury umożliwiającej korzystanie z basenu, dlatego musimy przesunąć otwarcie pływalni krytej na przyszły tydzień – podkreśla Zbigniew Bryjak.
 
Przypomnijmy, że w poniedziałek, 8 lutego otrzymaliśmy informację od firmy Fortum – jednego z dostawców ciepła dla Bytomia – że doszło do poważnej awarii nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu. W związku z tym występują nie tylko ograniczenia dostaw ciepła do 30 tys. mieszkań na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka, ale również do takich obiektów jak pływalnia kryta przy ul. Parkowej 1. Zakłócenia najprawdopodobniej potrwają do piątku do godzin wieczornych. Jeśli awaria zostanie do tego czasu usunięta, a dostawy ciepła przywrócone w pełni, będzie można rozpocząć proces podgrzewania wody w basenie, a tym samym jego otwarcie po 15 lutego.
 
za: bytom.pl