Pomaganie przez bieganie - podsumowanie

Pomaganie przez bieganie - podsumowanie

Przy zamkniętych granicach w obecnych czasach jesteśmy mocno stęsknieni za dalekimi podróżami, dlatego postanowiliśmy pojeździć trochę palcem po mapie i zobaczyć gdzie moglibyśmy się dostać po zsumowaniu przebiegniętych przez Was kilometrów. Wiecie co nam wyszło?

Wybiegaliście tyle, że starczyłoby na dotarcie do granicy Portugalii 🇵🇹 i zjedzenie pysznych tapas lub wycieczkę (i to to w dwie strony ‼️) do Rzymu 🇮🇹 i podziwianie wspaniałego Koloseum. Fani wschodnich części świata, spokojnie dobiegliby na Czerwony Plan w Moskwie 🇷🇺

Zatem ile kilometrów pokonaliście razem? 3️⃣0️⃣7️⃣2️⃣‼️

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i pasji, a także energii jaka biła z Waszych zdjęć. Wspólnie pokazaliście, że niezależnie od czasów
w jakich przyszło podejść do rywalizacji, nic nie zatrzyma miłości do ukochanej dyscypliny.

Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy wspólnie z Wami tworzyć tę imprezę, która jak się okazało wzbudziła zaangażowanie lokalnych mediów. Pochwalimy się nawet, że nasz kolega Adam udzielił krótkiego wywiadu 🎥🎙
w którym streścił ideę całego biegu. Link wklejamy poniżej. Wywiad rozpoczyna się około 36 minuty.

https://katowice.tvp.pl/48040090/spokoj-na-poddaszu-14052020

Przechodzimy do podsumowania tego co działo się w 3. tygodniu rywalizacji. Jak zwykle zaczynamy od rywalizacji Kobiet. Klasyfikacja za poprzedni tydzień prezentuje się następująco:

1. Magda Oleszek – 105,77 km
2. Roksana Maksysz – 104,68 km
3. Dorota Mrachacz – 48,74 km
4. Dominika Walczyńska – 46,46 km
5. Małgorzata Nykiel – 46,59 km
6. Beata Adamczyk – Nowak – 45,61 km
7. Anna Faza – 35,87 km
8. Anna Białas – 34,96 km
9. Ewelina Kapica – 28,19 km
10.Katarzyna Lepich – 26,9 km
11.Agnieszka Romberg – 20,41 km
12.Aleksandra Matuć – 19,22 km
13.Gosia Czarnecka – 7,55 km

Kolejny tydzień, kolejny debiut, kolejna wygrana w debiucie 💪 Tak chyba w skrócie można opisać to co działo się w każdym z tygodni w klasyfikacji Pań. Tym razem znakomitą formą błysnęła Pani Magda Oleszek, która o 1,09 kilometra pokonała Panią Roksanę. Prawdziwe wejście smoka 🐉 i jesteśmy zgodni, że żal kończyć tak znakomitą rywalizację.

Jak się miały sprawy w 3. tygodniu wśród Panów? Zerknijmy na zestawienie tygodnia:

1. Janusz Halczok – 138,94 km
2. Tomasz Maślanka – 111,26 km
3. Adrian Nowakowski – 88,61 km
4. Michał Grochowski – 81,16 km
5. Ireneusz Krzyszkowski – 70,01 km
6. Grzegorz Zychla – 60,03 km
7. Witold Jaworowski – 55,93 km
8. Damian Skrzypiec – 20,29 km

Scenariusz do 3. tygodnia pisał chyba ten sam scenarzysta, bowiem i tutaj debiutant zagarnął wszystko. Pan Janusz Halczok zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji tygodnia, a jak się przekonacie za chwilę, to nie jedyna klasyfikacja w której Pan Janusz nie pozostawił złudzeń reszcie stawki.

Zanim przejdziemy do najważniejszej klasyfikacji, czyli podsumowania całych trzech tygodni biegów, rozstrzygniemy fotograficzny konkurs Rusz Tyłek.

Najwięcej 👍 pod swoim zdjęciem 🤳 z wtorkowego konkursu uzyskała Pani Roksana Maksysz, która nazbierała aż 124 lajki. Mimo, że zdjęcie zostało umieszczone w wydarzeniu, a nie pod samym postem konkursowym, uznajemy je jako zwycięskie, jednocześnie gratulując popularności 🤩🥳

Nie trzymamy już dłużej w niepewności i prezentujemy podsumowanie naszej rywalizacji w kategorii OPEN Kobiet:

1. 🥇Roksana Maksysz – 175,87 km
2. 🥈Beata Adamczyk-Nowak – 156,15 km
3. 🥉Dorota Mrachacz – 108,37 km
4. Madzia Orzeszek – 105,77 km
5. Małgorzata Nykiel – 104,35 km
6. Dominika Walczyńska – 94,4 km
7. Anna Faza – 89,57 km
8. Anna Białas – 88,74 km
9. Katarzyna Lepich – 78,93 km
10. Agnieszka Romberg – 54,06 km
11. Ewelina Kapica – 51,33 km
12. Aleksandra Matuć – 30,43 km
13. Małgorzata Czarnecka – 26,08 km
14. Ewa Hordziejewicz – 20,59 km
15. Ania Szwed – 5,45 km

Znakomite dwa tygodnie Pani Roksany! Najpierw w swoim debiucie zwyciężyła w klasyfikacji tygodniowej, by w następnym rozdaniu zgarnąć nagrodę w fotograficznym konkursie i zwyciężyć w całej akcji. Gdy dodamy, że Pani Roksana dołączyła do akcji po pierwszym tygodniu trwającej rywalizacji, ręce same zaczną składać się do oklasków.

Drugie stopień na podium zajmuje Pani Beata Adamczyk-Nowak, zaś na trzecim stopniu melduje się Pani Dorota Mrachacz.

Serdecznie gratulujemy kondycji, uporu, wspaniałej formy, a także miłości do biegania 👏👏

Czas na kategorię OPEN mężczyzn:

1. 🥇Janusz Halczok – 370 59 km
2. 🥈Tomasz Maślanka – 333,33 km
3. 🥉Michał Grochowski – 201,93 km
4. Ireneusz Krzyszkowski – 180,22 km
5. Grzegorz Zychla – 173,84 km
6. Witold Jaworowski – 170,18 km
7. Adrian Nowakowski – 166,42 km
8. Łukasz Paruch – 110,1 km
9. Wojciech Nowacki – 71,37 km
10. Damian Skrzypiec – 47,16 km
11. Paweł Rybak – 46,76 km
12. Bohdan Bałdys – 5,2 km
13. Jakub Kubica – 5,09 km

W męskiej klasyfikacji mogliśmy zaobserwować jak nieobliczalny i piękny bywa sport. Pan Janusz Halczok dołączył do akcji pod sam koniec i jak widać na załączonym obrazku bardzo namieszał w końcowej akcji. Najpierw wygrał klasyfikację tygodniową, by następnie po publikacji swojego biegowe maja, zwyciężyć również w całych zawodach. Drugie miejsce przypadło dotychczasowemu faworytowi, Panu Tomaszowi Maślance, którego podziwiamy za wspaniałe górskie trasy. Na trzecim miejscu uplasował się Pan Michał Grochowski.

Wielkie gratulacje!

Cieszymy się, że impreza “wyszła” za granicę naszego miasta. Ba, wyszła nawet za granicę naszego Państwa! Za sprawą Pani Anny Fazy nasza impreza “pokonała” 🛳✈️Kanał la Manche i dotarła na londyńskie trasy 🎡

Jesteśmy winni ukłonić się nisko kilku naszym dobrym duszkom, bez których ta impreza nie miałaby szans się odbyć, dlatego z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować:

Bistro Krauza – za ufundowanie nagród i jednoczesne podgrzanie nie tylko kilku wspaniałych dań, ale także rywalizacji w naszych zawodach.

Lodziarni u Fiołków – za ufundowanie zaproszeń na przepyszne puchary szefa i wspaniałą kawę.

Platformie Zdrowia i Aktywności “Rusz Tyłek” za zapewnienie wspaniałych medali i pucharów, a także za rewelacyjną nagrodę – voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w szerokiej ofercie tejże Platformy. Pani Roksana może zacierać ręce i z niecierpliwością oczekiwać na odbiór nagrody 🙏

RomiSPA za ufundowanie dwóch nagród głównych dla najlepszego Mężczyzny i najlepszej Kobiety w generalnej klasyfikacji. Po tylu kilometrach zasłużyliście na porządną regeneracje we wspaniałych warunkach!

Kłaniamy się także nisko do naszych władz, które poparły nas w pomyśle zorganizowania tej imprezy i bardzo pomogły w promocji rywalizacji.

Na sam koniec wielkie dzięki dla wszystkich uczestników! Za każdy przebiegnięty kilometr i każdy postawiony krok na biegowej trasie. Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę na Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu 🏥 Już wkrótce przekażemy zebrane pieniądze, mając nadzieję, że przyczynią się szybszego uporania się z bieżącą sytuacją.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być z Wami przez te trzy tygodnie. Mamy jednocześnie nadzieję, że wkrótce spotkamy się “po staremu” i wspólnie ruszymy w kolejne czekające nas ścieżki i trasy.

Na koniec, uchylimy tylko rąbka tajemnicy, że zamierzamy kontynuować tego typu rywalizacje. Chcemy zaprosić do przyszłych zawodów także rowerzystów i wyznawców nordic walking.

Jeśli macie jakieś sugestie, przemyślenia, pomysły
(w szczególności w kwestii usprawnienia liczenia kilometrów) piszcie na tbugajski@osir.bytom.pl. Wspólnie możemy stworzyć świetny cykl zawodów i zaprosić do rywalizacji duże grono znajomych!

Ze zwycięzcami skontaktujemy się w poniedziałkowy wieczór 😄

Trzymajcie się! Bądźcie zdrowi, cierpliwi, w doskonałych humorach i wspaniałej formie, którą prezentowaliście przez 21 ostatnich dni 👊