Sukces waterpolistów

Piłkarze wodni ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom zdobyli Puchar Polski 2020! Jest to pierwszy sukces bytomskich waterpolistów w najwyższej klasie rozgrywkowej od 56 lat!

W sobotę, 15 lutego, odbył się turniej finałowy “FINAL FOUR” Pucharu Polski 2020, w którym brał ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom prowadzony przez Krzysztofa Paczynę i Marka Broncla oraz ŁSTW OCMER Łódź, Alfa Gorzów Wielkopolski oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym półfinale zmierzyli się Bytomianie z Gorzowianami. Po wyrównanej pierwszej połowie zespół Polonii wygrał kolejne kwarty 3-1 oraz 2-1 i ostatecznie wygrał spotkanie 11-8 zapewniając sobie awans do meczu o I miejsce. W drugim półfinale gospodarze turnieju – Łodzianie pokonali Ostrowczan 17-4.

Pierwsza kwarta finałowego meczu zakończyła się wynikiem 1-1. Zarówno Bytomianie jak i Łodzianie świetnie spisywali się w obronie. Druga kwarta przebiegała pod dyktando Polonii, która przełamała obronę gospodarzy i zdobyła 5 goli tracąc tylko 1. Trzecia część meczu zakończyła się remisem 3-3. Końcówka spotkania to popis Bytomian, którzy dorzucili 4 bramki i stracili tylko jedną. Tym samym ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom zdobył Puchar Polski 2020 pokonując w finale ŁSTW OCMER Łódź 13-6!

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom stał się jednym z najlepszych polskich zespół piłki wodnej w ostatnich latach zdobywając wicemistrzostwo Mistrzostw Polski Seniorów w latach 2018 oraz 2019. Ponadto Bytomianie regularnie grali w finałach Pucharu Polski w latach 2017-2020. Tegoroczny sukces jest pierwszym od 56 lat! W roku 1964 Poloniści zdobyli Mistrzostwo Polski i od tamtego czasu ani razu nie zajęli pierwszego miejsca na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym piłki wodnej.

Skład ŁUKOSZ WTS Polonii Bytom podczas tegorocznego turnieju “FINAL FOUR” Pucharu Polski:
#1 Paweł Lis (bramkarz)
#2 Mateusz Bomba (uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu)
#3 Grzegorz Moś (student Matematyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach)
#4 Jan Radwański (student Medycyny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach)
#5 Wojciech Babula (uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu)
#6 Yurij Behen
#7 Radosław Paczyna (student Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach)
#8 Jakub Struzik (student Automatyki i Robotyki na Politechnice Śląskiej)
#9 Adrian Moś (student Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach)
#10 Abdelrahman Abbas Tawfik (student Finance na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu)
#11 Marek Broncel
#12 Patryk Cebo (student Automatyki i Robotyki na Politechnice Śląskiej)
#13 Dawid Jung (bramkarz)

Trenerzy: Krzysztof Paczyna i Marek Broncel

Wyniki turnieju finałowego “FINAL FOUR” Pucharu Polski 2020:
I Półfinał: ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – Alfa Gorzów Wlkp.: 11-8 (4-2,2-4,3-1,2-1)
II Półfinał: ŁSTW OCMER Łódź – KSZO Ostrowiec Św.: 17-4 (3-3,2-1,6-0,6-0)
Mecz o III miejsce: Alfa Gorzów Wlkp. – KSZO Ostrowiec Św.: 16-8 (5-3,5-2,2-2,4-1)

Mecz o I miejsce: ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – ŁSTW OCMER Łódź: 13-6 (1-1,5-1,3-3,4-1)