Sztafety na medal w Mistrzostwach Śląska 10 lat

W minioną środę na pływalni MOSiR Radlin rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska dzieci 10-cio letnich w pływaniu. W zawodach wzięło udział ponad 160 najlepszych pływaków z całego województwa reprezentujących łącznie 32 kluby. Nasze najmłodsze reprezentantki pokazały już, że potrafią zdobywać medale i walczyć o najwyższe miejsca w Lidze Klubów Śląskich, natomiast Mistrzostwa Okręgu cieszą się zawsze największym powodzeniem i najwyższym poziomem sportowym. Wiktoria Gołąbek, Matylda Kaczmarczyk, Weronika Jabłońska i Julia Kuszczyk nie zawiodły i tym razem i po zaciętej rywalizacji wywalczyły dwa medale w sztafecie. Na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym dziewczęta zdobyły srebrne medale, natomiast w stylu dowolnym brązowe. Warto zauważyć, że reprezentantki UKS „Na fali Bytom” pod okiem Pani Anny Kurylas trenują 12h w tygodniu w klasie 4 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Dla dziewczyn to już koniec sezonu 2018/19, teraz należą im się zasłużone wakacje. Serdecznie gratulujemy!