XVI Międzynarodowy Memoriał Błażyńskiego

XVI Międzynarodowy Memoriał Błażyńskiego
W miniony weekend w Hali Na Skarpie odbył się XVI Międzynarodowy Memoriał Błażyńskiego – turniej bokserski upamiętniający Leszka Błażyńskiego, najbardziej utytułowanego pięściarza klubu Szombierki Bytom, zdobywcy dwóch brązowych medali olimpijskich (1972,1976), mistrzostwa i wicemistrzostwa Europy (1977, 1971) oraz dwukrotnego mistrzostwa Polski (1971, 1973).
 
W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło blisko 60 zawodników z 18 klubów, zarówno z Polski jak i Armenii, Austrii, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Wśród nich nie zabrakło utalentowanych zawodników z Bytomska Akademia Boksu.
 
W sobotę odbyły się pierwsze walki zawodników: jedna walka z kategorii młodzików, osiem walk kadetów, siedem walk juniorów oraz jedna walka seniorów. W niedzielę odbyły się walki finałowe, które wyłoniły zwycięzców turnieju w poszczególnych kategoriach wagowych.
 
Wyróżniono najlepszych zawodników tegorocznego memoriału:
🥊 najlepszy zawodnik memoriału – Michał Pierzchała z UKS Morsy Dębica,
🥊 najlepszy kadet – Sasza Kovalenko z Animmals Boks Zawiercie,
🥊 najlepszy junior – Damian Gąsior z Pietrzyk Boxing Team Jastrzębie.
 
🏆 Puchar Prezydenta Bytomia dla najlepszego pięściarza w wadze 63,5 kg – kategorii wagowej Mariusza Wołosza, walczącego niegdyś w klubie Szombierki Bytom – otrzymał Jakub Targiel z MOSM Tychy.
 
🏆Uhonorowano również najlepszego zawodnika wagi muszej (kategorii wagowej Leszka Błażyńskiego) – Kamila Dudzińskiego z klubu Górnik Sosnowiec.
 
W klasyfikacji punktowej zwyciężyła
Bytomska Akademia Boksu, pokonując Pietrzyk Boxing Team oraz Carbo Gliwice.
 
Gościem specjalnym XVI Międzynarodowego Memoriału Błażyńskiego był mistrz olimpijski Marian Kasprzyk, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w 1964 r. w Tokio oraz brązowego medalu olimpijskiego w 1960 r. w Rzymie.
 
W przerwie od kibicowania zgromadzeni kibice w Hali Na Skarpie mogli również obejrzeć wystawę poświęconą Leszkowi Błażyńskiemu, w której zaprezentowane zostały pamiątki z prestiżowych turniejów, m.in. medale olimpijskie czy złoty pas Mistrza Europy.
 
Organizatorami wydarzenia byli Miasto Bytom, Bytomska Akademia Boksu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.
 
Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział a także zgromadzonym kibicom za wsparcie i udział w wydarzeniu!
 
Zapraszamy na kolejną edycję memoriału w przyszłym roku 🥊
 
Zdjęcia: UM Bytom