Zapraszamy na XVI Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego

Zapraszamy na XVI Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego
W dniach 8-9 października w Hali sportowej „Na Skarpie” im. J. Wiśniewskiego odbędzie się XVI Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego.
 
Leszek Błażyński to legenda polskiego boksu, był dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim (1972 i 1976), mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971) oraz dwukrotnym mistrzem Polski. Reprezentował kluby Mazur Ełk, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i Szombierki Bytom. Memoriał jego imienia odbywa się w Bytomiu od 2006 roku.
 
W tegorocznym turnieju kibice zobaczą najzdolniejszych młodych polskich pięściarzy rywalizujących z utalentowanymi zawodnikami m.in. z Ukrainy, Austrii, Wielkiej Brytanii i Armenii.
 
W rywalizacji wezmą również udział zawodnicy Bytomska Akademia Boksu, m.in. najlepszy pięściarz tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów oraz wicemistrz Europy juniorów w wadze muszej (51kg) Nikolas Pawlik, a także znany z ubiegłorocznej edycji memoriału Oliwier Szot.
 
Gościem specjalnym XVI Międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego będzie mistrz olimpijski Marian Kasprzyk, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w 1964 r. w Tokio oraz brązowego medalu olimpijskiego w 1960 r. w Rzymie. Podczas wydarzenia będzie możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia oraz porozmawiania z mistrzem.
 
Organizatorami XVI Międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego są: Miasto Bytom, Bytomska Akademia Boksu, Śląski Związek Bokserski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.
 
Program XVI Międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego:
Sobota, 8.10.
godz. 13:00 – pierwsza seria walk
godz. 15:00 – oficjalne otwarcie
Niedziela, 9.10.
godz. 12:00 – początek walk finałowych
 
📆 8-9 października br.
🥊 Hala sportowa „Na Skarpie” im. Józefa Wiśniewskiego, ul. Frycza Modrzewskiego 5A 41-907 Bytom
🎫 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny
 
Zapraszamy wszystkich miłośników walk bokserskich do kibicowania w Hali „Na Skarpie” 🤩